11
kwi

Co można robić interesującego w długie weekendy?

Długie weekendy to świetne rozwiązanie – w końcu jeżeli sprytnie do tego podejdziemy, wysoce prawdopodobne, iż będziemy mieli przykładowo 5 dni wolnego. Oczywiście zbyt długie weekendy nie są dobre, nie powinny być również być za częste – w dalszym ciągu Polacy są narodem na dorobku, ale z pewnością odpoczynek każdemu pracującemu się należy. Jednakże nikt nie powiedział, iż trzeba definitywnie siedzieć w dłuższy weekend we własnym domu, ogródku bądź na działce. To takie typowe… O wiele lepszym pomysłem jest wycieczka zagraniczna. Choćby wycieczka do Pragi, Kopenhagi bądź Wenecji.

Każdego roku, zwłaszcza wycieczki last minute, są w czasie długiego weekendu sprzedawane szybciej jak świeże bułki. To bardzo dobrze, w końcu poznawanie innych państw, społeczeństw, potraw, etc. jest niesamowicie wciągające, lecz również rozwijające nas. Na wycieczkę zagraniczną możemy pojechać na własna rękę, ew. z bliskimi, lecz również z biurem podróży. Z pewnością druga alternatywa jest tańsza. Przecież jeśli chcielibyśmy spędzić weekend w Porto – przykładowo, sam dojazd to spory koszt. Chociaż nie jest to regułą. Wydaje się jednak, że obie opcje mają sporo atutów.

Dla osób, które wolałyby jechać samochodem, a do tego nie mają zbyt wiele czasu oraz pieniędzy, można polecić poznawanie Polski. W końcu chociażby Kazimierz nad Wisłą to miejsce, gdzie możemy miło spędzić czas. Bardzo interesujące są również zamki, które pokazują burzliwą historię Polski. Dla tych osób, które raczej nie przepadają za tłumami, absolutnie odradza się wyjazd do Zakopanego. Zakopane to szalenie popularna miejscowość, lecz gdy jest długi weekend, stolica polskich gór jest niemalże oblężona przez turystów – szczególnie tych z Warszawy.
źródło: http://www.creativehubgroup.pl, http://psiatv.pl, www.aofn.pl, http://www.firmaprzewozowagdansk.pl

Pozostałe artykuły:

Comments are closed.